JPMorgan Bitcoin Fiyatını Kimlerin Yükselttiğini Açıkladı!

JPMorgan tarafından yapılan açıklamaya göre, SEC’nin spot Bitcoin ETF’si için yapılan başvuruları onaylayacağı düşüncesi gitgide güçleniyor.

JPMorgan analistleri tarafından dün yayımlanan araştırma raporuna göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) kurulmasına onay vereceğine yönelik beklenti büyüyor.

BlackRock tarafından iShares Bitcoin Trust için yapılan başvurunun Depository Trust & Clearing Corp. sitesinde paylaşılması, Bitcoin fiyatını 35.000 doların üstüne çıkardı.

JPMorgan araştırmasına göre Bitcoin, diğer kripto paralardan daha iyi bir performans gösteriyor gibi görünüyor, bu da yatırımcıların ETF konusunda iyimser olduğunu kanıtlıyor.

Kripto para piyasasındaki vadeli işlem sözleşmelerini inceleyen JPMorgan analistleri, geçtiğimiz günlerde piyasada yaşanan hareketliliğin “kurumsal” yatırımcılardan da kaynaklanmış olabileceğini belirtiyor.

JPMorgan raporunda, “büyük ölçüde kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan” CME Bitcoin vadeli işlemlerinin yılın en yüksek seviyesine ulaştığı vurgulandı. CME’de görülen sayılar aynı zamanda FTX’in çöküşünden önceki, Ağustos 2022 dönemine benzer seviyelerde.

Analistler ayrıca son günlerde yaşanan hareketliliğin geçmişteki hareketliliklerden farklı olduğunu düşünüyor. Geçmişteki hareketlilikler “bireysel yatırımcılardan” kaynaklanırken, son günlerde büyük çaplı cüzdanlara fazla miktarda BTC girişi olduğu belirtiliyor.

JP Morgan, “J.P. Morgan Wallet” için ticari marka başvurusunda bulundu -  Webrazzi