Mastercard Moonpay ile Kripto Keşfi İçin İş Birliği Yapıyor!

Mastercard, kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin potansiyel faydalarını keşfetmek amacıyla kripto ödeme platformu MoonPay ile bir ortaklık kurdu. MoonPay tarafından duyurulan işbirliği, deneyimsel pazarlamayı geliştirmeyi ve Mastercard tüketicileri ile yeni bağlantı yolları oluşturmayı hedefliyor.

Bu işbirliği çerçevesinde Mastercard, MoonPay’in tüm Web3 portföyünden faydalanabilecek, bunlar arasında kimlik doğrulama, basım ve ETHPass gibi özellikler de bulunuyor. Ayrıca, MoonPay deneyimsel pazarlama girişimleri için stratejiler, yaratıcı içerik ve ön uç geliştirme konularında Mastercard’ın ajansı Otherlife ile yakın işbirliği içinde çalışacak.

MoonPay ayrıca Mastercard’ın ürün ve çözümlerini Web3 endüstrisine uyumlu hale getirerek uyumluluk ve güveni artırmak üzerinde çalışacak. Bu kapsamda Mastercard, özellikle “Tıkla ve Öde,” Mastercard Send ve Mastercard Crypto Credentials gibi araçlarını ödeme çözümlerine dahil edecek.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Mastercard’ın Web3 pazarlama ekibi ve işbirliği yöneticileri, bu yaklaşan ortaklığın heyecanını ve beklentisini sosyal medya üzerinden paylaştılar.

Bu işbirliği, Mastercard’ın blockchain ve kripto para alanına olan ilgisinin ve katılımının arttığını gösteriyor. Son yıllarda şirket, blockchain ve dijital varlıkların faydalarını benimsemek ve kullanmak amacıyla bir dizi ürün ve girişimi tanıttı. Ayrıca, 2022’de düzenlenmiş bir blockchain altyapı platformu olan Paxos ile işbirliği yaparak bankaların müşterilerine kripto para birimi ticareti sunmalarını sağlayan bir program başlattı. Mastercard ayrıca Web3 ve değiştirilemez token (NFT) ekosistemlerinde ödeme hizmetlerini etkinleştirmek için önde gelen kripto borsası Coinbase dahil kripto endüstrisindeki önde gelen kuruluşlarla işbirliği yaptı.

Mastercard ve MoonPay arasındaki işbirliği, küresel finans ve ödeme endüstrisinde kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin giderek daha fazla kabul gördüğüne işaret ediyor. Bu ortaklık, kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin benimsenmesini teşvik ederken tüketici deneyimini geliştirebilecek yenilikçi çözümlerin önünü açmayı hedefliyor.

MoonPay Joins Forces with Mastercard: Revolutionizing Web3 at Money20/20 -  Geek Metaverse News