Bitcoin Fiyatı 6.800 $ ‘A Yükseldi, Ancak Ayılar Oyuna Geri Döndü

Bitcoin, haftada bir konsolidasyon sürecinden gerçekten çok uzaktı, ancak 5 milyar dolarlık satın alma mitinginin zamanlaması, ralli planlanan borsa bakım süreleriyle mükemmel bir uyum sağladığından, BitMEX kullanıcılarına karşı suçlamalara yol açtı.

Bitcoin Fiyatı 400 $ Yükseldi

Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonu 5,2 milyar dolar artmıştı, ancak artık Bitcoin $ 6,700 seviyesinin altına dönerken ayılar yeniden güçleniyor gibi görünüyor.

Herkes mitingin organik olduğuna inanmıyor. Saat 01:00 ile 02:00 arasında gerçekleşen ralli, dünyanın en büyük günlük BTC / USD borsası olan BitMEX’in planlanan hizmet dışı kalma süresiyle çakıştı. Blockchain araştırma ve yatırım grubu ChainRock CEO’su Don Le şunları söyledi: ‘Bitmex’in bakım nedeniyle başarısız olması ve bir pompa alması tesadüf mü?’ dedi.

Savunmasız Bir Kısa Sıkma?

Düşük noktası 3-5000 $ öngörür Arthur Hayes, BitMEX CEO’su tahminler dahil olmak üzere – pozitif düzenleyici gelişmeler ve kripto para alanındaki şirketlerin sponsorluk bir dizi olmasına rağmen, sektör liderlerinin bir dizi alt alçak bekliyoruz. Şort Nisan ortasından bu yana en yüksek düzeyde olması şaşırtıcı değildir ve bir bazı büyük hacimli tüccarlar niyeti Bitcoin değişim “pompa” için hizmetten faydalanmak almış varsayalım ve kısa pozisyonları tasfiye edebilir. ‘Hiç konsolidasyon dan $ BTC serbest bırakmak istiyorsanız. Ev Bakımı için en yüksek işlem hacmine sahip borsayı arama yapın. Balinalar mümkün olduğu kadar çaresiz insanı tasfiye etmeyi çok seviyor.’ açıklamasında bulundu.

Geçmiş fiyat hareketlerine bakarak, bu tür iddialar oldukça makul. kimin pozisyonları şimdi tasfiye edilmiş yatırımcılar, kısa pozisyonlarını kapatma BitMEX bakım haksız avantaj kullandık söylüyorlar. Zengin olmayan tüccarlar onu sinsi bir taktik olarak görüyorlar.

Bu tür iddialar aşırı kabul edilirken, kripto topluluğunun kaygıları oldukça önemlidir. Litecoin boğa ve kurucusu 2017 yılında fiyat manipülasyon iddiaları bir dizi sonra Charlie Lee çıkar çatışmalarını önlemek için LTC yaptığı tüm hissesini sattı.