Türkiye’de Bitcoin İle Benzin Alma Dönemi Başlıyor!

Akaryakıt şirketi olarak öncü firmalar arasında olan Aytemiz’in akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasına geçiş yaptığını açıklaması Türkiye gündeminde son derece büyük etki yarattı. Şirket, self-servis hizmetini kullanan tüketicilerin mazotun litresini 20 kuruş, benzinin litresini ise 15 kuruş daha düşük fiyatlardan satın alabilecek.

Bu durum, 50 litrelik bir yakıt dolumunda yaklaşık olarak 10 liralık bir kar elde etmenize olanak veriyor. HaberTürk gazetesine açıklamalarda bulunan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke’nin sözlerine göre, müşterilerin kendi depolarını kendilerinin doldurabileceği self-servis alanları, 30 istasyonda hizmete tamamen başladı. Bu hizmeti verecek olan istasyonların da kısa sürede 100’ü geçmesi planlanıyor.

Bitcoin Artık Kabul Edilecek

Eke, otogazlı araçlarda söz konusu olmayacak olan bu uygulamanın, sadece şimdilik kredi kartıyla olacağını söyledi. Sözlerinin devamında ilerleyen dönemler içerisinde nakit ödeme kabul edeceklerini söyleyen Eke, bir yıl içinde ise Bitcoin ve kripto paraların da kabul edilebileceği bir sistem düşündüklerinin altını çizdi. Ayrıca Aytemiz’in geçtiğimiz yıl içerisinde 600 farklı istasyondan 8.5 milyar TL cironun kazanıldığı söylendi. Bu arada geçtiğimiz yıl içerisinde de döner zinciri olan Kasap Döner’de bitcoin ile ödeme alınacağı söylenmişti.