Bitcoin İçin Batış Zamanı Yaklaştı Mı? Alım Seviyeleri Korkutuyor

RSI seviyesi 87’lere ulaşan Bitcoin alım rekorları kırıyor. Bitcoin yükselişi ile birlikte yatırımcıların umutlanmasına neden olurken diğer bir yandan da aşırı alımdan dolayı çöküş ihtimallerini akıllara getiriyor.

Geçtiğimiz hafta başlayan yükseliş ile birlikte Bitcoin yatırımcılarının yüzleri güldü. BTC ilk başlarda 4.200 dolar seviyesini aşarken ilerleyen sürelerde önce 5.000 dolar barajını aşarak 5.300 dolar seviyelerini zorlamaya başladı. Değerinin artışa geçmesi ile birlikte normal süreç içerisinde alımların da artması doğal karşılanırken RSI seviyelerinin yükselmesi korku yarattı. 0 ile 100 arasında bir değer alan RSI’nın 70 üzerine çıkması piyasalarda aşırı Bitcoin alımı yaşandığının göstergesi oluyor.

En son 2017 yılında BTC’nin 20.000 dolar seviyelerine yükseldiği görülürken diğer bir yandan RSI değerleri 95’e kadar yükselmiş ve aşırı Bitcoin alımı yaşanmıştı. Bu süreçten sonra oldukça büyük bir düşüşe geçen Bitcoin kısa süre içerisinde 13.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu durumun tekrar yaşanmasından korkan yatırımcılar da tedirgin ederken Bitcoin Birch isimli Twitter kullanıcısının yaşanan bu durumun kötümser olduğunu vurguladı.