Wall Street Yöneticisi: Kripto Para Borsalarının Kapanması Gerekiyor!

Kripto paraların ilerlemesine baktığımız zaman 2018 yılının başından itibaren adeta kış ayının yaşandığı görülüyor. Ani çıkışıyla dikkat çeken Bitcoin 3.000 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. Bu gerilemeyle beraber kripto paralarda yaşanan kriz daha fazla ortaya çıktı. Bu durumların yaşanmasıyla beraber birçok kripto para piyasası küçülmeye gitti veya geçtiğimiz aylarda duyulan Liqui borsası haberi gibi tamamen kapanış yaşadı.

Liqui, kripto para borsaları arasında eski isimlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Firma açıklamasında yaşadığı likidite eksikliğinden dolayı kapanma yoluna gittiğini açıklamıştı. Firma kullanıcılarının fonlarını çekebilmeleri için kullanıcılarına toplam 30 günlük bir süre tanıdığını da belirtti. Kripto paralar hakkında yaptığı tahminlerle tanınan ve aynı zamanda eski bir Wall Street portföy yöneticisi olan Travis Kling, kripto para piyasasının daha iyi bir konuma gelebilmesi adına daha fazla borsanın kapanması gerektiğini belirtti.

Kling açıklamasında daha fazlasına ihtiyaçların duyulduğunu, kripto para sektörünün daha ileriye gidilebilmesi adına borsalar arasında daha fazla kapanma olması gerektiğine ihtiyaç olduğunu belirtti. Aynı zamanda geliştiricilerin işlerini bırakmasına, SEC regülasyonların ve işten çıkarılma gibi söylemlere de daha fazla ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Kling aslında attığı bu tweet ile tam olarak ne ifade ettiğini de belirtmedi. Kripto para topluluklarının büyük bir bölümü ise sektörde gerçekten yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Özellikle 2018 yılında yaşanan erimenin izlerinin tamamen silinmesi isteniyor.