Yatırımcılar Şimdi Düzenlenmiş Bitcoin ETN’ye Yatırım Yapabilirler

Tüm kripto para birimi toplulukları, ABD Menkul Kıymetler Borsası ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) tarafından potansiyel bir Bitcoin ETF’nin onaylanmasını beklerken, yatırımcılar artık İsveç’te tamamen düzenlenmiş borsada işlem gören Bitcoin tahvillerini de satın alabilirler.

Bitcoin İçin Büyük Bir Kazanç

Dünden bu yana, ABD yatırımcıları Bloomberg’e göre CoinShares Holdings, LTD şirketinin ana şirketi tarafından teklif edilen Bitcoin Tracker One ürününde ticaret yapabiliyorlardı. Ürün İsveç’te listelenmiş ve düzenlenmiştir, ancak ABD doları cinsinden alıntılanmıştır, bu yüzden geleneksel ABD hesapları Bitcoin ETN’yi satın alabilir. CXBTF senedi 2015’ten beri Nasdaq Stockholm’de işlem görmektedir. Şimdiye kadar, ancak, sadece Euro ve İsveç kronu kullanılabilir. Bir röportajda CoinShares CEO’su Ryan Radloff: ’ Dolar cinsinden yatırım yapan herkes artık bu ürünleri satın alabilir, oysa daha önce sadece Avro veya İsveçli kroner olarak kullanılabilirdi. ABD düzenleyici cephesinde mevcut iklim göz önüne alındığında, bu Bitcoin için büyük bir kazançtır.’ açıklamasında bulundu.

Ticaret, Amerikan Depo Makbuzu’nun satın alınmasına benzer – tüccar, ABD doları cinsinden yabancı listelenmiş bir varlık görüyor. Sözde hisseleri satın alarak, işlemler ABD doları olarak değil, aynı zamanda ev piyasasında, bu durumda İsveç’te, yerleşerek ve ellerinde tutarak çözülür.

Bitcoin ETF Benzer

Haberler hızla toplumun dikkatini çekti. Fundstrat’ın kurucu ortağı ve baş analisti Tom Lee, ETN ile uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF arasında benzerliklerin olduğunu yineledi.

Dikkat çekici bir şekilde ETN’ler, ETF’lerin aksine borç araçlarıdır. Ayrıca, bir varlık havuzu tarafından değil, onları ihraç eden şirket tarafından da desteklenir.

Rakip Ürün Olarak Görüyorum

Bitcoin Tracker One ayrıca bir başka benzer ürüne alternatif olarak Grayscale – Bitcoin Investment Trust (GBTC). Radloff, bunun CXBTF’ye rekabetçi bir avantaj sağlayarak önemli bir primle işlem yaptığını söyledi. ‘Bunu bir rakip ürün olarak görüyorum. Ürünlerimiz geçmişte bir primde işlem görmemiştir ve sıvıdır.’ dedi.