ABD İran Gerginliğinin Bitcoin’e Etkisi

ABD ve İran arasında sular bir türlü durulmuyor. Tabi bu gerginliğin piyasalara, özellikle de Kripto para piyasasına etkisi merak konusu. Konuya dair en son açıklama girişimci ve yazar kimliği ile İngiliz iş adamı Clem Chambers’ten geldi. Sevilen yazar Chambers’e göre ABD ve İran arasında yaşanacak olası bir sıcak savaş kripto para devi Bitcoin’i 100 bin Dolara kadar taşıyabilir.

İngiliz girişimci Chambers Bitcoin’e dair ilk kez açıklama yapmıyor. Ünlü iş adamı daha önce de Bitcoin’in artış göstereceğine ve dibe bulacağına dair tahminlerde bulunmuş, tahminleri tutarlı olmuştu. Şimdi de dünyanın gözü kulağı olan olası Amerika İran savaşı hakkında bir tahmin yürüttü. Eğer bu savaş gerçekleşir ise Bitcoin’in artacağı düşünülüyor

Chambers savaş endişesi bulunan İranlıların yatırımlarını artık Bitcoin’den yana kullanacağını da sözlerine ekledi. Hatta Bitcoin’in altının yerini alacağını da vurguladı. Aynı zamanda Bitcoin’in de diğer değerli para birimi gibi siyasî olaylardan etkilendiğini sözlerine ekledi. Ünlü girişimcinin bu kehaneti merakla bekleniyor.