Almanya Bitcoin’de Devam Ediyor: Milyon Dolarlık Yeni Hamle!

Verilere göre, Almanya hükümetine ait bir adres, yaklaşık bir saat içerisinde 46 milyon dolar değerindeki 750 Bitcoin’i hareket ettirdi.

Almanya hükümeti, Bitcoin (BTC) satışlarına kaldığı yerden devam ediyor. On-chain veri ve analiz platformu Arkham Intelligence’a göre, Almanya hükümetine ait olarak etiketlenen adres, yeniden Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Bu verilere göre, Almanya hükümetine ait adres, yaklaşık bir saat içerisinde 46 milyon dolar değerindeki 750 BTC’yi hareket ettirdi. 30,85 milyon dolar değerindeki BTC başka bir adrese transfer edilirken, 15,4 milyon dolar değerinde 250 BTC ise Bitstamp ve Kraken borsalarına transfer edildi. Alman hükümetinin şu anda elinde 2,81 milyar dolar değerinde 45.609 BTC bulunuyor.

Alman hükümeti ayrıca Flow Traders’a 0,001 BTC aktardı; bu, bir test işlemi olabilir ve Flow Traders aracılığıyla BTC satışı yapılabilir. Alman hükümeti, 25 Haziran günü yani dün de 400 BTC’yi kripto para borsaları Coinbase ve Kraken’e taşımıştı. Alman hükümeti, son günlerde yaptığı BTC satışlarıyla gündeme geliyor. Bu noktada, Alman hükümeti geçtiğimiz hafta Coinbase, Bitstamp ve Kraken’e yaklaşık 110,8 milyon dolar değerinde 1.700 BTC aktarmıştı. Bu transfer, Bitcoin fiyatının gerilemesine yol açmıştı.

Ancak uzmanlar, yapılan son işlemlerin miktarının az olmasından dolayı BTC fiyatında şimdilik önemli bir düşüş yaratmadığını değerlendirdi.