Analizlere Göre Bitcoin’deki Düşüşün Nedeni Ortaya Çıktı

Kripto paralara odaklı olarak çalışan ve 300 binden fazla abonesi bulunmakta olan Data Dash kanalının kurucu lideri Nicholas Merten Bitcoin2in ani hareketlerinin nedenini balinalar olarak gösteriyor. Youtube kanalı üzerinde dün yapmış olduğu yayında, Bitcoin’in 10150 dolardan 9400 dolara düşmesini yorumlayan Merten, bu durumu eş zamanlı olarak kaldıraçlı işlemler ile beraber kazanç sağlamak için Bitcoin2in fiyatını manipüle eden bir borsacıya bağlıyor.

Merten “Piyasada Bitcoin hareketlerini kontrol eden bir kaç farklı birim var. Fakat bunlar size karşı rekabet etmek yerine birbirleri ile mücadele ediyorlar. Yeteri kadar Bitcoin varsa istediğiniz gibi piyasayı sabote edebilir, Bitmex gibi kar marjı yüksek piyasalarda kazancınızı katlayabilirsiniz.” diyor.

Merten, klasik bir “balina” aktivitesinin işareti olarak Bart Simpson’ın kafasının dış hatlarına benzetilmekte olan Bart grafiğinin altını çiziyor ve bu durumu özetliyor. Analist, büyük çaplı olan Bitcoin sahiplerinin güçlerine karşın uzun vadeli Bitcoin döngüsüne müdahele edemeyeceklerini söylüyor.