Willy Woo: Bitcoin Krizi Çok Yakın

Daha önce kripto paralar ve Bitcoin sektörüyle ilgili yaptığı açıklamalarıyla beğeni toplayan Willy Woo, yeni bir analizini de ortaya attı. Woo’ya göre ünlü kripto para birimi Bitcoin, minimum uzun ve kısa pozisyonların göstermekte olduğu kararsızlık durumundan dolayı başka bir düşüşün eşiğinde olabilme ihtimalini değerlendirdi. Analist, piyasadaki kararsızlığın 2018’in başında kendini gösterdiğini söyledi. Bu kararsızlık döneminde ise dikkat çeken durumunda, genelde aşağı yönde olduğunu da aktardı.

Woo, bunun devamında 2017-2018 boğa koşusunun en yüksek tepesinde görülen kısa ve uzun pozisyonlardaki durumun, ayı piyasasının meydana gelmesine büyük oranda zemin hazırladığını da savundu. Woo, 2017-18 boğa koşusu devam ederken, bu durumun ayı piyasasının resmen başladığına ve eğilimin tersine döndüğüne yönelik erken bir uyarı olduğunun da altını çizdi.

Esasında Bitcoin’de fiyat düşüşlerinin peş peşe geleceğini söyleyen analist, bir takipçisinin “Eğilim değişmediği sürece bir başka düşüş olması kaçınılmaz mı ?” sorusuna “Evet aslında anlatmak istediğim konunun özeti bu” diye cevap vererek, olası bir durumun Bitcoin cephesinden kararını ele aldı.