Animoca Brands Nakit ve Stablecoinlerde 194 Milyon Dolar Tutuyor !

Animoca Brands, mali açıdan güçlü olduğunu belirterek operasyonlarına devam ediyor.

Hong Kong merkezli şirket, 30 Nisan 2023 tarihi itibarıyla 194 milyon dolarlık sabit para rezervine sahip olduğunu bildirdi.

Ayrıca, “Sandbox NFT metaverse platformuSAND için bir yardımcı program belirteci dahil olmak üzere 566 milyon dolarlık likit dijital varlığa sahip.

Animoca Brands, çoğunluk hissesine sahip olduğu Web 3 yan kuruluşlarının dengesiz diğer token rezervlerinin değerinin şu anda 2,7 milyar dolar olduğunu belirtti. Şirketin 2021‘in son üç ayında toplam rezervasyon ve diğer gelirleri 148 milyon dolar olarak kaydedildi.

Rezervasyonlar, NFT satışlarından elde edilen gelirlerin yanı sıra ikincil satışlar, token satışları ve blok zincir dışı faaliyetlerden elde edilen gelirleri içeriyordu. Diğer gelirler ise dijital varlıkların elde tutulmasından ve yatırımlardan elde edilen kazanç veya kayıpları kapsıyordu.

2022‘nin ilk çeyreği sonunda Animoca Brands, rezervasyonlar ve diğer gelirler altında 425 milyon dolarlık bir artış kaydederek toplamda 573 milyon dolar değerine ulaştı.

Aynı dönemde firma, 340 portföy yatırımının toplam değerinin 1,5 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Animoca Brands’in nakit bakiyesi, BTC, USDC, BUSD, ETH ve USDT gibi dijital varlıkların yanı sıra 98 milyon dolar ve 211 milyon dolarlık dijital varlıklardan oluşuyordu.

Şirketin aynı dönemde başka dijital varlıkları da bulunmaktaydı, bunlar 659 milyon dolar değerindeki üçüncü taraf tokenleriydi.

Bilanço dışı dijital varlık rezervi ise token, SAND, TOWER, QUIDD, REVV, GMEE, PRIMATE vb. gibi varlıklardan oluşuyordu ve 30 Nisan 2022 tarihi itibarıyla yaklaşık 4,2 milyar dolar değerindeydi.

Animoca Brands, oyun ve metaverse alanında en iyi marka olma hedefine odaklanmaya devam etmektedir. Notre Game adlı yan kuruluşuyla ve dövüş sanatları organizasyonu ONE Championship ile birlikte NFT destekli mobil oyun ONE Fight Arena’yı geliştirmek için bir ortaklık kurduklarını duyurdu.

Animoca Brands'in Japonya Kolu, Web 3.0 Dünyasına Yeni Hizmetler Getirmeyi  Planlıyor • Coinkolik