AVAX Fiyatı 6 Ayın En Düşüğünde !

Merkezi olmayan uygulamalar geliştirmeye odaklanan birinci katman blok zinciri Avalanche ağının yerel kripto para birimi AVAX, altı ayın en düşük seviyelerine geriledi ve Mart ayından bu yana önemli kayıplar yaşayan yatırımcıların dikkatini çekti.

CoinMarketCap verilerine göre, AVAX fiyatı son 24 saatte %5 düşüşle 24,51 $ seviyesine indi. Ayrıca, altcoin son yedi günde %15 ve son 30 günde %34,4 değer kaybetti. Ancak dijital varlık, Haziran 2023’ten bu yana %86,11 artış göstererek makul kazançlar sergiledi.

AVAX’ın piyasa değeri şu anda 9,69 milyar dolar seviyesinde ve bu da onu piyasadaki en büyük 13. kripto para birimi yapıyor. Ayrıca AVAX’ın işlem hacmi son 24 saatte %69,77 artarak 449 milyon dolara ulaştı, bu da satıcıların fiyat hareketinde etkili olduğunu gösteriyor.

DefiLlama verilerine göre, Avalanche blok zincirinde kilitlenen toplam değer (TVL) 24 saat içinde %3,9 düşerek 675,12 milyon dolara geriledi. Bu, Aralık 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,4 milyar dolardan önemli ölçüde daha düşük. AVAX tokeninin fiyatı, 2021’in sonlarında görülen 146,22 dolarlık ATH’den %83,3 oranında düştü.

TradingView tarafından sağlanan çizelgeye göre, AVAX tokeni Aralık 2023’ten bu yana 25 dolar fiyat seviyesinin altında işlem görmedi ve kripto para biriminin mevcut fiyatı, altı ayın en düşük seviyelerini yeniden test ettiğini gösteriyor. Ayrıca altcoinin hacmi de Ocak ayından bu yana önemli ölçüde azaldı, bu da yatırımcı ilgisinin azaldığını gösteriyor.

Binance’te AVAX/USDT paritesi için göreceli güç endeksi (RSI) 25,69’un altında bir değer gösteriyor. Değerin 30’un altına inmesi, AVAX’ın ayıların ciddi etkisi altında olduğunu ve spot piyasada aşırı satıldığını doğruluyor. Bu genellikle tüccarlar için güçlü bir satın alma sinyali olarak kabul edilir.

Avalanche ağı, yıl başında önemli başarılara imza attı. Blockchain, GFOX gibi meme coin projeleri geliştirmek için Culture Catalyst fonundan yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yaptı. Ayrıca, ağ Ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 100 milyondan fazla ASC-20 tokeninin basıldığını gördü ve bu da yatırımcıların önemli ölçüde benimsediğini gösteriyor.

Ayrıca, sektörde 50 yılı aşkın deneyime sahip Japon oyun geliştiricisi ve yayıncısı Konami, Avalanche’ın (AVAX) geliştirilmesinden sorumlu kar amacı gütmeyen kuruluş olan Ava Labs ile ortaklık kurduğunu duyurdu. İkili, “kullanıcıların bir Web3 cüzdanına sahip olma veya karmaşık kripto para birimi işlemlerine katılma zorunluluğunu ortadan kaldırarak giriş engellerini azaltan” son teknoloji ürünü bir NFT çözümü olan “Resella”nın oluşturulması için birlikte çalışacak. Resella, yalnızca oyuna odaklanmakla kalmayıp, Web3 teknolojisinin benimsenmesini artırmayı, maliyetleri düşürmeyi ve dijital koleksiyon öğelerinin tasarlanmasını, yayınlanmasını ve ticaretini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Avalanche Nedir? AVAX Coin Ne İşe Yarar? - Coin Mühendisi