Avustralya Asya’nın Tamamından Daha Fazla Bitcoin ATM’si Kuruyor !

Asya, Çin, Japonya, Singapur ve Hindistan gibi büyük ekonomileri içeren ülkeleri barındırarak, dünya genelinde kurulu toplam kripto ATM’lerinin %1‘ini temsil eden 355 kripto makinesine ev sahipliği yapıyor. Bu arada Avustralya, dünyanın üçüncü büyük Bitcoin ağına ev sahipliği yapıyor ve 2023‘ün başından beri bir kripto ATM kurulum çılgınlığı yaşıyor. Sadece Ocak ayında beşinciden üçüncü sıraya yükseldi. Coin ATM Radar’dan alınan veriler, ülkenin itibari para biriminden kripto para birimine dönüşümler için yollar oluşturmaya devam ettiğini doğruluyor. Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nin aksine, ATM kurulumlarında azalma bildiren önde gelen ülkelerin aksine, Avustralya son sekiz ay boyunca sürekli olarak Bitcoin ATM’leri ekledi.

Avustralya’daki kripto ATM’lerinin büyük bir artışa sahip olmasına rağmen, dünya genelinde kurulu toplam kripto ATM’leri tutarlı bir şekilde azaldı ve bu, Avustralya’nın kripto ATM büyümesine karşı çıkıyor. 2023‘ün ilk iki ayında dünya genelinde kurulu net kripto para birimi ATM’leri 412 makine azaldı.

Ülkedeki kripto ATM’lerindeki büyük artışı tamamlayan Avustralya Hazine Bakanlığı’ndan sızan dahili belgeler, kripto düzenlemelerinin yakın zamanda yapılacağını ortaya çıkardı. Avustralya hükümeti 2023‘ün ikinci çeyreğinde danışma belgeleri yayınlamayı planlıyor. Hazine, yaklaşmakta olan kripto düzenlemelerinin temelini oluşturacak bir token eşleme danışma belgesini resmen yayınladığı için bu adım makul görünüyor.

Ancak, son kabine başvurularının yılın ilerleyen zamanlarında yapılacağı bildiriliyor ve bu da herhangi bir kripto düzenlemesi ile ilgili herhangi bir kararın 2024‘e kadar erteleneceği anlamına geliyor.