Bitcoin’de Sert Düşüş’e Sert Tepki !

Önceki haftalarda sert ralli yaparak dikkatleri üstüne çeken Bitcoin hafta sonu rallisinden sonra sert düşüşle hafta açılışına başlangıç yaptı. Bitcoin’den sonra yerini büyük düşüşe bıraktı. Dijital paralarda düşüş %10’u geçti. Haftasonu Bitcoin 58000 USD ve üzerini test etmişti hafta açılışı 48000 USD fiyatlarına kadar geriledi. Dijital paralar’da piyasanın en büyük hacmine sahip olan bitcoin bu düşüş ile sert tepki vererek 54000 USD’lik fiyata sert bir ralliyle çıkış yaptı. Bitcoin‘de 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla fiyatların yukarı çıkmasına destek veren Tesla‘nın patronu Elon Musk, bu sefer fiyatların oldukça yüksek göründüğünü belirterek aşağı yönlü harekette temel yönlendiricilerden oldu.

Analistlerden ve Yellen’dan uyarılar
Bloomberg’e yorum veren Oanda Kıdemli Analisti Jeffrey Halley, Musk‘ın Twitter paylaşımlarıyla ile piyasada yaşanan spekülatif hareketin tersine döndüğüne dikkat çekti.

Bitcoin’de 146 bin dolarlık beklentileri bulunan JPMorgan analistleri de azalan likidite uyarısında bulundu.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da Bitcoin’e ilişkin uyarılarına devam etti. Yellen Bitcoin’in oldukça spekülatif bir varlık olduğunu ve Bitcoin yatırımı yapanların buna dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Kripto para piyasalarında Bitcoin‘in düşüşü kadar gözler Ripple ile ilgili davadan çıkacak sonuçlar da çevrildi.