Bitcoin’de Yüzde 120’lik Artış

Efsane kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz birkaç ay içinde yüzde 120’lik bir artış yakaladı ve 7000’e yükseldi. Geçtiğimiz birkaç ay öncesinde 3200 Dolardan işlem gören kripto paranın bu denli anı ve hızlı çıkışı yatırımcılarını da heyecanlandırdı. Tabi herkesin aklındaki soru aynı. Bitcoin’in bu hızlı çıkışının altında ne yatıyor.

Bitcoin için yapılan analizler sonucunda bu hızlı çıkışın altında yatan En büyük etkenin kripto paranın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmış olması. Bu durum da ortalama aylık getirilerin artmasına sebep oldu. Dolayısıyla aylık getiriler de Bitcoin’in artışı ile birlikte yüzde 193’e çıktı. Ayrıca bu teknik yükselişlerin de beraberinde pek çok farkı yükselişi getireceği söylenenler arasında.

Aynı zamanda Bitcoin Wall Street ve Facebook gibi platformlarda dmkabuk görmeye başlıyor olması, hu para biriminin artmasına en büyük etken. Tabi bunun yani sıra kurumsal yatırımcıların yarısından fazlası bu Kripto para birimine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Boston merkezli varlık yöneticisine göre bu durumun da Bitcoin’in artışında payı büyük.