Hackerlerin Kripto Para Aklaması Yaptığını Düşündüren Şüpheli Balina İşlemleri

Bu hafta balinaların yaptığı işlemler gözlenmeye devam edildi ve ilk beş kripto harekette şüpheli durumlar tespit edildi. Özellikle kripto para borsası DragonEX hacklandikten sonra balinaların işlemlerinde hareketlenme gözlendi. DragonEX borsası bu hafta bir hırsızlık olayı ile karşılaştığı açıklamasını yapmıştı ve ilk beşe girmeyi başaran INB tokeni bu borsadan hacklenen tokenler oluşturuyor.

İlk beşte INB ve MXM’nin yer alması ve Coinbene’de bu hafta içinde kripto para cüzdanlarında çok fazla işlem yapılması bir hacklenme olayını akıllara getirdi. Bunun yanında Coinbene bu iddiaları kesinlikle kabul etmedi ve işlemlerin güvende olduğunu belirtti.

Kripto para analistlerinin tespitine göre ise MXM listede iki kez yer almakta ve ayrıca 65 milyon dolarlık bir işlem yapılması şüpheleri doğrular nitelikte. Bu hafta 150 milyon dolar hacminde balina işlemini ilk beş gerçekleştirdi. Yapılan bu işlemler için ise 0.84 ABD doları ödeme yapıldı. İlk beşte yer alan kripto paralarda yapılan bu şüpheli işlemler ise hala kripto para borsalarında güvenliğin tam sağlanamıyor olmasını düşündürdü.