İsviçre 5 Yıldızlı Otellerinden “Dolder Grand” Bitcoin Kabul Edecek

İsviçre’nin beş yıldızlı oteli Dolder Grand 1 Mayıstan itibaren bitcoin ile yapılacak ödemeleri kabul edeceği yönünde bir açıklama yaptı. Bu açıklamayı otelin teknoloji ortağı olan Inacta AG yaptı geçtiğimiz Salı günü yapılan bu açıklama ile otelde konaklama, yiyecek, içecek, spa gibi tüm hizmetlerinden bitcoin ile ödeme yaparak yararlanabilecekler.

Andre Meler, Dolder Grand yöneticisi olarak bu konuda bir açıklama yaptı. ‘’ Hizmetlerimizin gelişmesinde yakın zamanda teknolojiden yararlandık. Teknolojik gelişmeleri değerlendirdiğimizde bitcoinin kalıcı olduğuna inanıyoruz ve otelimizde bu ödeme yöntemini kabul etmeye başlayacak.’’

Inacta AG bitcoin ile ödeme için pilot bir çalışma yapmıştı ve bu pilot uygulamanın başarılı olması ile de 1 Mayıstan itibaren otel bitcoini tüm müşterilerinden kabul etmeye başlayacak. Inacta AG tarafından geliştirilen inapay ile mobil ödemeler yapılacak. Sistem bu ödemeleri İsviçre Frangına direk çevirerek otel hesabına yükleyecek. Bitcoinin teknolojik olarak gelişmeye ve ilgi görmeye devam ediyor olması daha pek çok şirketin bitcoin kabul etmeye başlamasını sağlamaya devam etmekte.