Bitcoin’in kaderi Altın’a mı bağlı?

Yeryüzünün vazgeçilmez yatırım aracı olarak bilinen altının keşfi çağlar önesine dayanıyor. İnsanlık tarihinde gelmiş geçmiş medeniyetlerde, ticaretin takas aracı olarak kullanılan altın. Zaman içerinden dalgalanmalarda olsa uzun vadede yatırımcısına kaybettirmemiştir.

Dünyada ekonomisindeki krizlerde insanların güvenli liman olarak altına yönlenmesi, altının değerini katlayarak ilerlemesini kanıtıdır.

Geçirdiğimiz pandemi krizi sürecinde başlayan dolar ve borsalardaki düşüşlerde elindeki varlıklarını korumaya çalışan insanların altına yatırım yaptığını altındaki kayda değer yükselişlerden gözlemleyebiliyoruz.

Bitcoinde ki hareketlerinde, altın piyasasını grafikleri ile doğru orantılı olarak hareket etmesini her yayında değerlendiren Koin Vizyon kurucusu Analist Eylem Cülcüloğlu teknik analizlerindeki altın grafiklerinden görülen sıkışmanın bağlantılı olarak değerledirip, günlük düşüşlerin al fırsatı olduğunu ve uzun vadede altındaki büyük patlamanın habercisi olduğunu belirtmiştir.

Fiziksel altına yatırım yapılması konusunda çağrısını yineleyen Cülcüloğlu, Bitcoin değerininde altınla hareket edeceğini uzun vadede olumlu görüntü sergilediğini belirtti.