OpenSea Arbitrum Nova İçin Destek Ekliyor !

Dijital koleksiyon ürünleri ve misli olmayan tokenler (NFT’ler) için en büyük pazar yeri olan OpenSea, Arbitrum Nova’yı desteklediğini duyurdu .

Nova, düşük maliyetle veri kullanılabilirliği sağlamak için tasarlanmış bir Katman 2 blok zinciridir. OpenSea’nın NFT’leri bu blok zincirine entegre etmesiyle, kullanıcılar dijital koleksiyon parçaları alırken veya satarken Nova’ya Ethereum’a göre daha ucuz bir seçenek olarak erişebilirler. 

Eylül 2022′de OpenSea, Arbitrum Nova’nın Arbitrum adlı kardeş Layer 2 ölçeklendirme ağı için destek ekledi . Hem Nova hem de Arbitrum, Offchain Labs tarafından tasarlanmıştır. OpenSea, Arbitrum Nova’daki koleksiyonların OpenSea web sitesindeki diğer Arbitrum koleksiyonlarıyla gruplanacağını söyledi. Trove by TreasureDAO, Babylons ve ToFu gibi daha küçük rakipler tarafından da desteklenen OpenSea, Nova’daki ilk NFT pazarı değil. Nova ayrıca Reddit’in topluluk puan belirteçlerini barındırmak için kullanılır. Yine de, henüz yaygın olarak benimsenmediği bir aşamada. Defillama’nın Arbitrum Nova kullanımına ilişkin verilerine göre, şu anda kilitli toplam değerde (TVL) 890.000 Dolar tutar.