Karadağ Do Kwon’un İş Ortağını Güney Kore’ye Devretti!

Karadağ, Do Kwon’un iş ortağı Han Chang-joon’u geçmişte pasaport sahteciliği suçundan bir yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra Güney Kore’ye iade etti. TerraformLabs’ın kurucu ortağı Do Kwon, iade kararları nedeniyle Karadağ’da tutuklu bulunmaktadır. Şirket, TerraUSD’nin çöküşü ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Do Kwon’a yönelik menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştır.

Karadağ’ın Do Kwon’un iş ortağını Güney Kore’ye iade etmesi, geçtiğimiz yıl Karadağ’da yaşanan olaylara dayanmaktadır. Han Chang-joon, sahte pasaportlarla Dubai’ye gitmeye çalışırken yakalanmış ve hapis cezasına çarptırılmıştı. Interpol’ün uluslararası tutuklama emri üzerine 5 Şubat’ta Güney Kore’ye iade edildi.

Do Kwon’un TerraformLabs’ın kurucu ortağı olarak yürüttüğü şirket, TerraUSD’nin çöküşü ve SEC’nin suçlamaları nedeniyle zor günler geçirmektedir. Do Kwon, hem Güney Kore’de hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde milyarlarca dolarlık yatırım kaybına karıştığı ve kripto varlık menkul kıymet dolandırıcılığı düzenlediği iddialarıyla aranmaktadır. Şu anda, Karadağ Adalet Bakanı Andrej Miloviç’in Do Kwon’un iadesine dair kararı beklenmektedir.

Tüm bu hukuki gelişmeler, TerraformLabs ve Do Kwon’un finansal suistimal iddialarıyla karşı karşıya kaldığı zorlu durumu vurgulamaktadır. Do Kwon’un iade kararı belirsizliğini korurken, uluslararası işbirliğinin önemini ve bu tür yüksek profilli davaların küresel kripto topluluğu üzerindeki etkilerini göstermektedir.

Sıcak Gelişme! LUNC Yatırımcısını İlgilendiren Do Kwon Davasında Karar  Çıktı! ABD'ye Mi Güney Kore'ye Mi Gidecek? › COINTURK