Yeni Bitcoin All-Time High Zaman Çizelgesi ve BTC’nin Altına İnmeyeceği Taban Fiyatı!

Yaygın olarak takip edilen analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir yükselişe yol açacağı zaman çizelgesini tahmin ediyor. Quant analisti, yeni bir video güncellemesinde 96.300 YouTube abonesine, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasına göre BTC’nin bir daha 31.000 doların altına düşme ihtimalinin düşük olduğunu ifade ediyor. Analist, “Tarihsel olarak Bitcoin, hareketli ortalama çizgisinden saptığında bu çizginin altına düşmeyecek. Yani bu bir garanti değil, ama aynı zamanda benim görüşüme göre bir daha 31.000 doların altına düşmeyeceğimiz anlamına da gelebilir. Şu anda bir nevi zemin.” diyor.

Analiste göre, bu tabanın güzel olmasının nedeni, 200 haftalık hareketli ortalamanın sürekli artması. Analist, “Bu çizgi her zaman yukarı yönlü artıyor. Yani gelecek ay 31.000 dolar değil, 32.000 dolar ya da 35.000 dolar olabilir.” diye ekliyor.

PlanB, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığının muhtemelen bu yılın 4. çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğini ve ardından çöküşe geçeceğini öngörüyor. “Yüzde 90’ın (turuncu noktalar) ardından her zaman yüzde 100 (kırmızı noktalar) gelir. Bu, benim görüşüme göre, başka bir çöküşten önce tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğimiz anlamına geliyor. Bu genellikle yarılanmadan altı ay sonra olur, yani bu yılın Ekim ayında, tüm zamanların yeni bir rekorunu görebiliriz.”

BTC’nin bir sonraki yarılanmasının Nisan ayında yapılması planlanıyor ve madencilerin Bitcoin ödüllerinin yarıya indirilmesi bekleniyor. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saat içinde küçük bir düşüşle 42.860 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Nedir? | Binance Academy