Eski Bitmex Kurucusu Arthur Hayes: Bitcoin Halving Öncesi ve Sonrası Fiyat Hareketi Riskli Olabilir!


Milyarder Arthur Hayes, yaklaşmakta olan Bitcoin yarılanması ve bu olayın varlığın fiyatı üzerindeki etkileri hakkında dikkatli bir görüş belirtti.

Birçok uzman yarılanma sonrasında Bitcoin için önemli bir artış öngörse de, Hayes bu olayın öncesi ve sonrası fiyat hareketinin aslında olumsuz olabileceğine inanıyor.

Hayes, 8 Nisan’da yayınlanan bir blog yazısında, genel kanının yarılanmanın kripto fiyatları üzerinde olumlu bir etki yaratacağı yönünde olduğunu ancak piyasa konsensüsünün genellikle ters yönde ilerlediğini vurguladı.

Bu gözleme dayanarak, Hayes Bitcoin ve kripto fiyatlarının genel olarak yarılanma sırasında düşebileceğine inanıyor. Ayrıca, tahmini yarılanma tarihine yakın bir zamanda ABD doları likiditesinin azalmasının, kripto varlıklarının satışını artırabileceğini öne sürdü.

Hayes, bu endişeleriyle birlikte 15 Nisan ile 1 Mayıs arasındaki dönemde işlem yapmamaya karar verdi, çünkü bu süreçte Fed’in Parasal Sıkılaştırma programında bir indirim olasılığının olduğunu düşünüyor.

Hayes’e rağmen, diğer sektör yöneticileri, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi, iyimserliklerini koruyorlar. Garlinghouse, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin bu yıl ETF’ler ve Bitcoin yarılanması gibi faktörlerle iki katına çıkacağını öngörüyor.

Benzer şekilde, dijital varlık şirketi Fineqia International’ın araştırma analisti Matteo Greco, Bitcoin’in yarılanma etkinliğine kadar 75.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Ayrıca, yatırımcıların kripto ürünlerine yılbaşından bugüne benzeri görülmemiş bir 13,8 milyar dolarlık giriş yapması, önceki yılın toplamını aşarak, olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

BitMEX Founder Arthur Hayes Forecasts a Robust 20-30% Bitcoin Correction by  Early March : r/BitMEX