Cathie Wood 50 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Sattı!

Cathie Wood’un yatırım yönetimi şirketi Ark Invest, COIN’deki rekor seviyelerin ortasında Coinbase hisselerini satmaya devam ediyor. Şirket, 50 milyon doların üzerinde Coinbase hissesi sattı ve odak noktasını Meta ve Robinhood’a kaydırdı.

Coinbase’in COIN hisse senedi fiyatı son 52 haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı. Cathie Wood’un yönetimindeki Ark Invest, son zamanlarda COIN’i aktif bir şekilde satıyor.

Coinbase hisse fiyatları düşerken, Ark Invest yoğun alım satım faaliyetlerine girişti. Şimdi ise kar satışına başladılar.

Ayı piyasası sırasında Ark Invest’in Coinbase hisselerini önemli ölçüde satın almasının ardından, yatırım firması geçtiğimiz hafta içinde ikinci kez varlıklarını sattı. COIN satışlarının yanı sıra, Ark Invest Meta Platforms (META) ve Robinhood Markets (HOOD) hisselerine aktif olarak yatırım yapmaya devam ediyor.

Cointelegraph tarafından derlenen verilere göre, Cathie Wood’un Ark Invest fonları toplamda 53 milyon dolar değerinde 478.356 Coinbase (COIN) hissesini sattı. Veriler ayrıca şirketin hisseleri yılın en yüksek seviyesi olan 114,43 dolar civarında sattığını gösterdi. Bu işlemlerde ARK Innovation ETF (ARKK) 263.247 COIN hissesini, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) 93.227 COIN hissesini ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) 35.666 COIN hissesini sattı.

Haziran ayında Cathie Wood, şirketin Twitter’a benzer bir sosyal medya uygulaması olan “Threads”i duyurmasının ardından Meta Platforms hisselerini almaya başladı. ARK Innovation ETF (ARKK), 69.793 META hissesi satın aldı, ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) ise 111.843 Robinhood hissesi edindi. Ayrıca ARK Next Generation Internet ETF (ARKW), 12.559 META hissesi ve 169.116 Robinhood hissesi ile portföyünü genişletti.

CoinMarketCap verilerine göre, COIN hisseleri cuma günü 105,31 dolar ile kapanış yaptı ve yatırımcıların karlarını güvence altına almaları nedeniyle %1,58’lik bir düşüş yaşandı. Hafta boyunca COIN fiyatı %33 artış göstererek 24 saat içinde 114,43 dolarla en yüksek seviyeye ulaştı. Yıl başından bu yana ise %213’lük etkileyici bir artış kaydetti. Coinbase, genel olarak kripto ile ilgili hisse senetlerindeki yükselişe ek olarak, SEC ve Ripple davasındaki özet kararın ardından önemli bir büyüme gösterdi. Ayrıca, 11 Temmuz’da Cathie Wood’un ARK Innovation ETF’i 12 milyon dolar değerinde 135.152 Coinbase (COIN) hissesi sattı ve ARK Fintech Innovation ETF’i mart ayında 160.887 Coinbase (COIN) hissesi sattı.

A superstar investor or just lucky? The puzzle of Cathie Wood : NPR