Coinbase: Ethereum’un Önümüzdeki Ay Yükseliş Sürprizi Olabilir!

Coinbase, Ethereum’un önümüzdeki aylarda sürpriz bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Raporda, kripto para biriminin, token kilitlerinin açılması veya madencilerin satış baskısı gibi büyük arz yönlü sorunlara sahip olmadığı ifade edildi. Ayrıca, Ethereum’un merkezi olmayan finansın (DeFi) merkezi olarak konumunun değişmesinin pek mümkün olmadığı vurgulandı.

Coinbase, ABD spot Ether borsasında işlem gören bir fonun potansiyel onayının zamanlamasını ve olasılığını piyasanın hafife alıyor olabileceğini belirtti. Araştırma raporunda, Ether’in (ETH) bu yıl genel kripto pazarında düşük performans gösterdiği ancak uzun vadeli konumunun güçlü olduğu ve yukarı yönlü sürpriz yapma potansiyeline sahip olduğu belirtildi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, yılbaşından bu yana %29 artış gösterdi. Bu oran, Bitcoin’in (BTC) %50 oranındaki artışının üçte ikisinden daha azdır. Daha geniş kripto pazarının bir ölçüsü olan CoinDesk 20 Endeksi (CD20) ise %28 arttı.

Raporda, “Ether önümüzdeki aylarda yukarı yönlü sürpriz yapma potansiyeline sahip olabilir” ifadesi yer alırken, kripto para biriminin, madencilerin satışlarının yarattığı baskı veya token kilitlerinin açılması gibi tedarik tarafında önemli sorunlara sahip olmadığı belirtildi. Analist David Han, “Aksine, hem staking hem de katman 2 büyümesinin anlamlı ve büyüyen ETH likidite yutakları olduğu kanıtlandı” dedi. “ETH’nin DeFi’nin merkezi olarak konumunun, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve katman 2 yeniliklerinin yaygın olarak benimsenmesi nedeniyle değişmesi pek olası değil.”

EVM, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve düğümlerin onlarla etkileşime girmesine olanak tanıyan Ethereum blockchain’inin yerel işleme sistemidir. Katman 2’ler, ölçeklendirme ve verilerle ilgili darboğazları azaltan, katman 1’in üzerine inşa edilen ayrı blok zincirlerdir.

Dahası, potansiyel spot ABD eter borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) önemi göz ardı edilemez. Coinbase, “Piyasanın potansiyel bir onayın zamanlamasını ve olasılığını hafife aldığını düşünüyoruz, bu da yukarı yönlü sürprizlere yer bırakıyor” dedi. Notta, “İlk son tarih olan 23 Mayıs 2024 reddedilse bile, davanın bu kararı tersine çevirme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz. Bu arada, ETH’ye yönelik yapısal talebin yanı sıra ekosistemindeki teknolojik yeniliklerin, onun birden fazla anlatı arasında yer almaya devam etmesini sağlayacağına inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.

New Security-Focused Ethereum Altcoin Goes Live on Coinbase and Other  Crypto Exchanges - The Daily Hodl