Coinbase G20 Zirvesi Sırasında Hindistan’da Hizmetlerini Düzenliyor!

Son raporlara göre, kripto borsası Coinbase, müşteri tekliflerinde önemli değişikliklere gidiyor. Techcrunch tarafından aktarılan bilgilere göre, Coinbase, 25 Eylül tarihinden sonra Hintli müşterilere yönelik tüm değişim hizmetlerini durdurma niyetini taşıyor. Aynı raporda, Coinbase’in Hindistan’daki müşterilerinden 25 Eylül hesap kesim tarihinden önce hesaplarındaki tüm paraları çekmelerini tavsiye ettiği belirtiliyor.

Önceki raporlar, Coinbase’in Hindistan’daki düzenleyici zorluklar nedeniyle pazardan çekildiğini öne sürüyordu. Ancak şimdi, Coinbase’in genel kuralları sıkılaştırarak, sadece belirli kurallara uymayan kullanıcı hesaplarını hedeflediği düşünülüyor.

Ancak, bazı kullanıcılar böyle bir bildirim almadıklarını ve e-postaların yalnızca rutin sistem incelemesi sırasında güncellenen standartları ihlal eden bazı hesap sahiplerine gönderildiğini belirtiyor.

Bu durum, Coinbase’in yalnızca belirli kullanıcıları hedeflediği ve diğer müşterilerin etkilenmediği anlamına geliyor. Ayrıca, e-posta, bu hareketin kullanıcıların Coinbase Bulut hizmetlerine erişimini etkilemeyeceğini vurguluyor.

Coinbase, Hindistan pazarına geçen yıl giriş yapmıştı, ancak yerel zorluklar şirketin ülkede güçlü bir varlık oluşturma çabalarını engelledi. Coinbase India’nın Nisan 2022’de piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra platformdaki UPI desteği askıya alındı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Hindistan’daki işlerin durdurulma kararının, ülkenin merkez bankasının “gayri resmi baskısı” nedeniyle alındığını açıklamıştı.

Bu gelişmeler, Hindistan’ın ev sahipliğindeki G20 Zirvesi arka planında meydana geliyor. G20 Zirvesi, kripto para birimleri konusunda uluslararası bir çerçevenin oluşturulması gerektiğine dair politika belgesi üzerinde fikir birliği sağlamayı amaçlıyor. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto varlıklarının düzenlemesi için küresel bir çerçevenin hala geliştirilmekte olduğunu belirtti.

G20 Zirvesi sonrasında, Hindistan’ın IMF ve FSB tarafından hazırlanan kripto varlıkların düzenlenmesi ve dijital varlıkların finansal sistemle entegrasyonunu amaçlayan bir yol haritasını onayladığı belirtiliyor. Ekonomik İşler Departmanı Sekreteri Ajay Seth, bu belgenin ana hatlarının onaylandığını doğruladı.

Coinbase Review 2023