CoinDesk: Büyük Yatırımcılar BlackRock ile Bitcoin ETF’si Görüşüyor!

CoinDesk’e göre büyük ticaret firmaları, BlackRock’un önerdiği spot bitcoin borsa yatırım fonunun düzenleyici onay alması durumunda likidite sağlamak için görüşmelerde bulunuyor.

CoinDesk’in haberine göre, konuyla ilgili bir BlackRock sunumu incelendiğinde, Jane Street, Virtu Financial, Jump Trading ve Hudson River Trading’in BlackRock ile bu likiditeyi sağlayacak bir piyasa yapıcı rolü hakkında görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Piyasa yapıcılar, ETF’ler için likidite sağlama, alıcıları ve satıcıları eşleştirme, ve bu ETF hisselerinin oluşturulmasına ve kullanılmasına yardımcı olma konusunda gereklidir. BlackRock ve Jane Street yorum yapmayı reddetti. Virtu Financial, Jump Trading ve Hudson River Trading, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Virtu ve Jane Street, geçen yaz spot bitcoin ETF’si için ayrı bir öneriyi desteklemek amacıyla bir mektup yazdılar. Jane Street, Grayscale’in ürün önerisiyle ilgili bir yorum mektubunda “Bitcoin ekosistemi, ABD’de listelenen bir ETP’yi desteklemek için yeterince güçlüdür” ifadesini kullandı.

Ayrıca Virtu, GBTC’nin dönüştürülmesini destekleyen mektubunda ABD’deki yatırımcıların Grayscale’in spot bitcoin ETF teklifinin SEC tarafından onaylanmasından faydalanacağını belirtti. Bitcoin’in değeri, BlackRock’un merakla beklenen ve hala SEC tarafından incelenmekte olan spot bitcoin ETF’siyle ilgili spekülasyonların ardından son birkaç hafta içinde hızla arttı.

BlackRock CEO’su Larry Fink, bu ayın başlarında, spot ETF’nin onaylandığını söyleyen yanlış haberin tetiklediği bitcoin fiyatındaki yükselişin “kriptoya olan bastırılmış ilginin” bir örneği olduğunu söyledi. Ancak SEC henüz bir spot bitcoin ETF’sini onaylamadı.

BlackRock is cutting 500 jobs as Wall Street layoffs continue | CNN Business