HSBC Hong Kong’da Kripto Para Birimi Hizmetleri Sunuyor!

Hong Kong’un en büyük bankası olan Shanghai Banking Corporation (HSBC), yerel kripto para birimi hizmetlerine başladı. HSBC, müşterilerine Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini alıp satma imkanı sağlıyor. HSBC’nin Hong Kong Borsası’nda listelenen üç kripto para birimi borsa yatırım fonunu (ETF) sunmaya hazırlandığı bildirildi. Bu ETF’ler arasında CSOP Bitcoin Futures ETF, CSOP Ethereum Futures ETF ve Samsung Bitcoin Futures Active ETF bulunuyor. Bu adım, Hong Kong kullanıcılarının kripto para birimlerine erişimini artırmayı hedefliyor.

HSBC’nin Hong Kong’daki perakende işlemlerinin yaklaşık %95’i çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor ve Mart 2022 itibarıyla 1,7 milyon aktif mobil müşterisi olduğu belirtiliyor. HSBC, ayrıca Sanal Varlık Yatırımcı Eğitim Merkezi’ni başlatarak yeni hizmetler sunuyor. Bu merkezin amacı, yatırımcıları kripto para birimiyle ilgili risklere karşı korumaktır. Yatırımcılar, eğitim materyallerini ve risk açıklamalarını okuyup onaylamadan önce yatırım yapabilirler.

Bu haber, Haziran ayının ortalarında Hong Kong Para Otoritesi’nin büyük bankaları kripto borsalarını müşteri olarak kabul etmeye teşvik ettiğini öne süren medya raporlarından kısa bir süre sonra geldi. Hong Kong merkez bankası ve düzenleyicisi, özellikle HSBC ve Standard Chartered gibi şirketlere neden herhangi bir kripto borsasını müşteri olarak kabul etmediklerini sorguladı.

HSBC'den İlginç Açıklama: Metaverse Mü, Kripto Para Mı? › COINTURK