Merkezsiz Para Cüzdanlarına Güven Daha Fazla

Kripto paralar popülerliğini korurken, Kripto paralara ilişkin yapılan en güncel anketler de açıklandı. En son Ambo tarafından yapılan araştırma da Kripto para kullanıcılarının merkezsiz Kripto cüzdanlarına daha fazla güvendiğini gösteriyor. 200 kişi içerisinde yapılan bu küçük araştırma Coinbase’ye olan ilgili azaltacak gibi görünüyor.

Coin piyasasındaki hareketlilik devam ederken, coin saklama koşullarında da yatırımcıların tercihleri şaşırttı. Amerika’da yapılan araştırma gösteriyor ki coin saklamak için yaklaşık yüzde 66 topluluk merkezsiz Kripto para cüzdanlarını güvenli buluyor ve kullanıyor. Yüzde 37 ise diğer mobil cüzdanları kullanmayı tercih ediyor. Bir zamanların en çok tercih edileni Coinbase ise yatırımcılara yeterli güveni vermiyor. Durum Avrupa ülkelerinde de aynı.

Coin borsalarında son zamanlarda sık yaşanan hacklenme olaylarının, merkezsiz Kripto cüzdanlarının daha güvenli olduğunu gösteriyor. Coinbase borsasının daha sık hacklenmesi yatırımcılar üzerinde bir güvensizlik oluşturuyor. Merkezsiz para cüzdanlarının yanı sıra merkezsiz borsalara olan güven de bu olaylar karşısında artmış görünüyor. Ayrıca hesapların ve varlıkların bu piyasalarda dondurulabiliyor olması da tercihin diğer nedenleri arasında.