Nasdaq Listesinde Bulunan Micro Strategy Inc. İkinci Bitcoin Satın Alma İşleminden Sonra Yatırımını 425 Milyon Dolara Çıkardı

ABD merkezli milyar dolarlık halka açık teknoloji şirketi Microstrategy Inc. kaynaklarıyla 16.796 bitcoin daha satın aldı. Şirketin 425 milyon dolarlık alım fiyatıyla toplam bitcoin varlıkları ile 38.250 Btc ye sahip.

MikroStrategy Inc Bitcoin Yatırımları

CEO Michael Saylor; Salı günü yaptığı açıklamada, Microstrategy Inc.’in (NASDAQ: MSTR) daha fazla Bitcoin satın aldığını açıklayan Tweet attı:

14 Eylül 2020’de Microstrategy, toplam 175 milyon dolarlık bir satın alma fiyatı ile 16.796 ek bitcoin satın alımını tamamladı. Bugüne kadar, ücretler ve masraflar dahil toplam 425 milyon $ ‘lık toplam satın alma fiyatına toplam 38.250 bitcoin satın aldık.

https://twitter.com/michael_saylor/status/1305850568531947520

Bu, şirketin SEC’ye bitcoin yatırım planı hakkında sağladığı bir güncellemeyi takip ediyor. Nasdaq borsasına kayıtlı şirket, 11 Eylül tarihli dosyada, yönetim kurulunun “şirketin hazine yönetimini ve sermaye dağıtım stratejilerini güncelleyen” yeni bir Hazine Rezerv Politikası benimsediğini ortaya koydu.

Bu yeni politikaya göre, şirketin hazine rezervi iki tür varlıktan oluşacak. Birinci tür, “işletme sermayesi ihtiyaçlarını aşan şirket tarafından tutulan nakit, nakit benzerleri ve kısa vadeli yatırımları” içerir.

İkinci tür, “piyasa koşullarına ve gelecekteki potansiyel hisse geri satın alma faaliyeti de dahil olmak üzere işletmenin nakit varlıklar için beklenen ihtiyaçlarına bağlı olarak, sürekli olarak birincil hazine rezerv varlığı olarak hizmet veren, şirket tarafından tutulan bitcoin’den” oluşur. 

Son olarak Mikro Stratgy: “Bu yeni politikanın bir sonucu olarak, şirketin bitcoin varlığı 250 milyon dolarlık yatırımın ötesine geçebilir.”

Microstrategy CEO’su Michael Saylor’ın eskiden farklı düşündüğünü ve 2013 yılında attığı twitte bitcoin yanlısı olmadığını belirten bir twiti gözlerden kaçmadı Tweette : “Bitcoin günleri sayılı. Çevrimiçi kumarla aynı kaderi paylaşması an meselesi gibi görünüyor. ” demişti.

https://twitter.com/michael_saylor/status/413478389329428480

Kendisini “halka açık en büyük bağımsız iş zekası şirketi” olarak tanımlayan Microstrategy, yeni sermaye tahsisi stratejisini 28 Temmuz’da bitcoin satın alacağını belirten bir kazanç çağrısında duyurdu. Şirket, 11 Ağustos’ta ücretler ve harcamalar dahil toplam 250 milyon dolarlık toplam satın alma fiyatına 21.454 bitcoin satın aldığını duyurdu . Kripto topluluğu, Microstrategy’nin iki satın alımını Bitcoin için daha çok yükseleceği olarak görüyor.