Wall Street Efsanesi T. Jones: Bitcoin’e Sonsuz Sadakat !

Kripto para birimi sektörü, düzenleyiciler arasında tartışmalı bir konu haline gelirken, Wall Street efsanesi ve koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, sahip olduğu Bitcoin’i (BTC) portföyündeki diğer tüm varlıklardan daha uzun süre elinde tutacağını açıkladı.

Jones, CNBC’nin Squawk Box programında 15 Mayıs’ta yayınlanan bir röportajda, Bitcoin’in sınırlı arzının diğer varlıklardan daha uzun süre elinde tutmayı haklı çıkardığını vurgulayarak, “Hiç bu kadar uzun süre ata binmemiştim. (…) Başından beri, ona küçük bir pay ayırmak istediğimi her zaman söyledim çünkü bu harika bir hikaye, insanların arzı ayarlayamadığı tek şey bu, bu yüzden ona bağlı kalıyorum. Her zaman buna sadık kalacağım. Bu sadece portföyümdeki küçük bir çeşitlendirme” dedi.

Özellikle Ekim 2022de Jones, kripto varlıkların gelecekte değerlerinin daha da artacağına ve bu değerin özellikle paranın bolluk içinde olduğu dönemlerde daha da yükselerek kıtlıklardan kaynaklanacağına inandığını ifade etmişti. Jones’a daha fazla Bitcoin alıp almayacağı sorulduğunda, kripto para birimlerinin son zamanlarda büyük risk primleri nedeniyle iyi performans gösterdiğini belirtirken, “gelecekte sıkıcı olup olmayacaklarını merak ettiğini” söyledi. Özellikle Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici kurumlarla mücadele ettiğine inanan Jones, “bu sadece dünkü bir haber olabilir ve eğer enflasyon gerçekten biraz düzeldiyse, bu hikaye oynandıysa” şeklinde düşüncesini paylaştı.

Bu arada Bitcoin, son 24 saatte %0,72 düşüşle 27.204 $ seviyesinde işlem görürken, son bir haftada %1,40’luk bir düşüş kaydetti ve aylık bazda %10,43‘lük bir kayba ulaştı. Bu bilgiler Finbold tarafından 16 Mayıs’ta alınmıştır.

Bitcoin Archive on Twitter: "NEW: Billionaire Investor Paul Tudor Jones  says #Bitcoin "is the only thing that humans can't adjust the supply in."  "I'm always gonna stick with it!" ✋💎🤚 https://t.co/hn2tUFMYiu" /