SEC Davası Sonrası Coinbase Hisseleri Yüzde 50 Değer Kazandı!

Geçen ay, Coinbase kripto para birimi borsası, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir menkul kıymet ihlali davasıyla karşı karşıya kaldı. Ancak, bu duruma rağmen şirketin hisseleri son zamanlarda değer kazandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), şirkete kayıtsız menkul kıymetler sunduğu iddiasıyla dava açmasından bu yana Coinbase (COIN) hissesi %50’den fazla değer kazandı.

TradingView’den elde edilen verilere göre, Coinbase hisseleri 6 Haziran’da yaklaşık 52 dolardan başlayarak, 7 Temmuz’da %51 oranında artarak 78,7 dolara ulaştı. Altı aylık süreçte hisse senedi yaklaşık %133, yıldan yıla büyüme ise kabaca %50 oldu.

Büyüme sürecinde, bazı büyük COIN sahipleri Coinbase hisselerini satmaya devam etti. 6 Temmuz’da CEO Brian Armstrong da dahil olmak üzere üst düzey Coinbase yöneticileri, toplamda 88.058 COIN hissesini 6,9 milyon dolar değerinde sattılar. Bu işlemler arasında Coinbase yönetim kurulu üyesi Gokul Rajaram’ın 4.580 COIN, baş hukuk görevlisi Paul Grewal’ın 1.818 COIN ve muhasebe müdürü Jennifer Jones’un 7.335 COIN satışı yer aldı.

Öte yandan, Cathie Wood’un yatırım şirketi ARK Invest, Coinbase hisselerinden uzak durmaktadır. Haziran başında 400.000 COIN hissesi satın alan ARK Invest, Bitcoin’in yükseleceğine inandığı için Coinbase hisselerinin de büyüyeceği beklentisiyle tutumunu sürdürmektedir. ARK Invest CEO’su, 19 Haziran’da Bitcoin’in ilerleyen dönemde madeni para başına 1 milyon dolara ulaşacağından emin olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Coinbase Blog