Kripto Analisti: $XRP Fiyatı Yıl Sonuna Kadar %800+’lık Artış Gösterebilir !

Bir kripto para birimi analisti olan Dark Defender, XRP fiyatının yakın gelecekte önemli bir artış yaşayabileceğini öngörerek XRP Ledger’ın yerel belirteci olan XRP’nin değerinin yıl sonuna kadar %880 civarında artabileceğini tahmin etti.

Dark Defender takma adını kullanan analist, bu tahminini Twitter’daki mikroblog platformunda paylaştı ve XRP aktivitesindeki mevcut durgunluğun yaklaşan bir kırılmanın işareti olabileceğini belirtti.

Analiz, XRP’nin haftalık grafiğini tarihsel modellere odaklanarak ayrıntılı bir şekilde inceledi. Analiste göre, 13 haftalık bir yasak döneminden sonra bir kopuş yaşanabilir ve bu da bizi Ağustos ayının sonuna kadar götürebilir. Ancak analist, bu olayın herhangi bir önceki haftada da gerçekleşme olasılığını kabul etti.

Dark Defender, kırılmanın ardından XRP’nin önemli direnç seviyelerini aşmasını ve 1,33 dolarlık başlangıç hedefi için zemin hazırlamasını bekliyor. Analistin önerdiği takip hedefi ise 3,82 dolar seviyesinde bulunuyor.

Dikkat çekici bir şekilde, bu zaman çizelgesi Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından iddia edilen 1,3 milyar dolarlık satış nedeniyle Aralık 2020’de dava edilmesiyle başlayan uzun süren hukuki savaşın sonuçlanmasını bekleyen bir süreçle de örtüşebilir.

Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile olan hukuki mücadelesinden memnun olmadığını açıkça belirtti, ancak yargıcın gelecek iki ila altı ay içinde bir karar vereceğine inandığını ifade etti. “Yargıcın bilmesi gereken her şeyi bildiğini ve karar vermesi gerektiğini düşünüyorum. Kararını alması ne kadar zaman alırsa alsın, umarım üçüncü çeyrek sonuna kadar ne karar verdiğini öğreniriz” dedi.

En popüler üçüncü kripto parada sert düşüş - Bloomberg HT