Ripple’a Mahkeme Zaferi SEC’in Mühürleme Önerisi Reddedildi !

Ripple için bir zafer: Mahkeme, SEC’in Hinman belgelerini mühürleme önerisini reddetti

ABD Bölge Hakimi Analisa Torres, 16 Mayıs’ta Ripple için bir galibiyet emri verdi. Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicisi olan SEC’in, eski direktör William Hinman’ın konuşmasının ardından kendi iç müzakerelerinin kayıtlarını mühürlemek için önerisini reddetti. Bu karar, Ripple ve kripto topluluğu için bir kazanç olarak değerlendirildi.

Hinman’ın Haziran 2018 konuşmasında, Ethereum blok zincirinin yerel belirteci olan Ether’in bir menkul kıymet olmadığı ifade edilmişti. SEC, bu konuşmayı izleyen dahili e-postaları, metin mesajlarını ve uzman raporlarını mühürlemek için 22 Aralık’ta dava açmıştı. Ancak Yargıç Torres, belgelerin “adli belgeler” olduğunu ve güçlü bir kamu erişimi varsayımına tabi olduğunu belirledi.

Yargıç Torres, SEC’in belgeleri mühürlemenin “açıklık ve samimiyeti” korumak için gerekliliği iddiasını da reddetti. Mahkeme, Hinman Konuşma Belgeleri’nin bir ajansın konumu, kararı veya politikasıyla ilgili olmadığı için müzakere süreci ayrıcalığına tabi olmadığını belirtti. Ayrıca mahkeme, Ripple’ın bazı taleplerini de reddetti. Bu talepler arasında XRP satışlarıyla ilişkilendirilen gelirlerin referansları ve ticaret platformlarına sunulan tazminat miktarı bulunuyordu.

Ripple Savaşı Kızışıyor: SEC, Hinman E-postaları İçin Yeni Bir Girişimde  Bulundu • Coinkolik