Peter Brandt: “Bitcoin İçin Parabolik Hareket Bekliyorum”

Bitcoin de yaşanan son birkaç günde ki hareketlilik ve bunun %20 civarında bir yükseliş ile olması karşısında tecrübeli analist Peter Brandt 500 dolar sınırını geçen bitcoinin 600 doları da geçebileceğini ve bu şekilde de bitcoin için yeni bir boğa koşusunun başlayabileceğini belirtti.

Sektörde bulunan diğer önemli analistlerinde değerlendirmeleri aynı yönde olarak görülmekte bunlar arasında Mike McGlone de şu şekilde açıklama yaptı’’ Piyasa çok sıkışmıştı ve buda bir hareketlenmeyi gerçekleştirdi. Kuş artık kafesten çıktı ve uçmaya başladı. Bunun yanında elinde çok miktarda bitcoin olan kişilerin bunu satmak isteyebileceklerini ve bu konuda da dikkatli olunmalı.’’

Bitcoin için 2017 yılında ki boğa koşusunun gerçekleşebileceğini belirten Brandt yine de dikkatli olunması gerektiğini belirtti ve bitcoinin 2018 yılında ki en düşük seviyesi olan 3.122 doları tekrar test etme ihtimalinin olacağını da belirtti. Bitcoinde yaşanan bu hareketlilik uzmanlarda iyimser bir hava oluşmasını sağlamakta ama geçmişte yaşanan deneyimlerden alınan dersler ile de yine de temkinli olunması istenmektedir.