‘Riot Blockchain’ 2018 Yılında 58 Milyon Dolarlık Kayıp Yaşadı

Riot Blockchain biyo teknoloji şirketi olmasına rağmen son yıllarda kripto para madenciliği ile de ilgilenmeye başlamıştı. Birkaç ay önce bu sektöre girmiş olan şirket bu kısa sürede 58 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığını belirtti. Bu kayıp ise şirketin çalışmalarının başarılı olmadığı yönünde değerlendirildi.

Şirketin bu yaşadığı bu kayıp ise geçtiğimiz günlerde yayınlanan mali raporunda açık olrak görülmekte. Şirketin kripto para sektörüne giriş yaptıktan sonra önemli bir gelir elde ettiği de raporlar da görülmekte ama kıyaslama yapıldığında yaşanan kaybın daha yüksek olduğu da net olarak görülmekte. Yaşanan kayıpların genelde kripto paralarda yaşanan değer kaybından kaynaklandığı görülmekte.

Riot Blockchain kripto para sektöründe çalışmalarına devam edeceğini belirtiyor. Şirketin uzun vadeli borçlarının olmadığı belirtilmekte ve eğer taksitler sayılmadığında aslında %33 oranında büyüme kaydettiği belirtilmekte. Bu büyüme oranı ile de her ne kadar kayıp yaşanmış olsa da bunun bu yıl karşılanacağı belirtiliyor. Şirketin içi ABD Menkul Kıymetler Borsası tarafından araştırılmaya devam ediliyor.