Güney Kore Bitcoin ve Kripto Paralara Yönelik Kararlarını Değiştiriyor

Güney Kore kripto para ve bitcoin konusunda oldukça katı önlemleri 2017 ve 2018 yıllarında almıştı. Bu yaptırımlar sonucunda Asya’da yaşanan gelişmelerden uzak kalan Güney Kore bu kararlarını gözden geçirmeyi düşünüyor yolunda haberler yayınlandı. Haberin kaynağı ise ZDNet bu yerel haber sitesine göre hükümetin sağlıklı bir ekosistem glişmesi için politikalarını gözden geçirmeye karar verdi.

Alınan bu karar Seul’de düzenlenen Ekonomi Konferansı sırasında üst düzey yetkililer tarafından açıklandı. Bu yetkililer hükümetin kripto para kullanımını yanlış anladığını ve bu nedenle de yanlış kararlar alındığını belirttiler. Getirilen bu yasaklar ile gerekli düzenlemeler yapılamıyor ve istenen gelişme de bir türlü sağlanamıyor.

Bu sorunun aşılması için Özgür Cumhuriyet Partisi üyesi olan Won Hee-Ryong yaptığı açıklamada şu noktaya değindi’’ Yaşanan gelişmelerin bir endişe yaratması halinde Jeju Adasında bir düzenleyici kurum oluşturularak örnek incelemeler yapılabilir.’’ Bu şekilde yerel yönetimlerinde kripto para geliştirme ve kullanma konusunda sorun yaşamasının önüne geçilebilir. Güney Kore’de yaşanan bu gelişmeler uzmanlar tarafından da dikkatle takip edilmekte.