Bitcoin Balinaları 200 Milyon Dolarlık Transfer Yaptı

Son birkaç gündür bitcoin de yaşanan gelişmeler bitcoin balinalarını da harekete geçirdi. Balinaların son 24 saat içinde 200 milyon dolarlık transfer yaptıkları gözlemlendi. Bu 200 milyon dolarlık transfer sadece 22 hesap kullanılarak yapıldı. Bitcoinlerin kripto para borsalarını kullanarak transferlerinin gerçekleştirdiği görülmekte ve uzmanlarda bunu yakın zamanda bitcoin satışı yapılmayacağı yönünde bir adım olarak görmekteler.

Bitcoin analisti Tom Lee’nin yaptığı değerlendirme de bu yönde ona göre eski bitcoin balinaları harekete geçti ve büyük alımlar yapmaya başladılar. Eski balinalar varlıklarının büyük kısmını Aralık 2017 tarihinde bitcoin zirve yaptığında elden çıkartmışlardı.

Bitcoin işlemlerinde yaşanan hareketlilik işlem ücretlerinde de önemli bir artışa neden oldu. Alınan verilere göre en büyük kripto para işlem ücreti beş kat arttı ve 0.40 dolardan 2 dolara çıktı. İşlemlerde bu hareketliliğin sürmesi halinde işlem ücretlerinde de önemli bir artış beklenmekte. Kripto para piyasasında ki hareketlenme sonrası bekleyen işlem sayısı 45 binden 78 bine çıkmışken bugün itibarıyla 22 bine gerilediği tespit edildi.