Samsung’dan Ledger’e Büyük Yatırım

Cointelegraph’ta geçtiğimiz saatlerde yayınlanmış habere göre teknoloji devi Samsung’un, dünyanın en büyük kripto para üreticisi olan Ledger’e 2.9 milyon dolar değerinde yatırım yaptığı söylendi. Ledger ve Samsung cephesinden yapılan açıklamaya göre anlaşma onaylanırken, aktarılan tutarın dışında herhangi bir net bilgi paylaşılmadı ve gizli tutuldu.

Bu haber ayrıca önemli bir olayın devamında oldu. Anlaşma şirketin eski başkanı Pascal Gauthier’in yeni CEO olarak atanmasının devamında gelişti ve oldukça ilgi gördü. Dip not olarak söylemek isteriz ki  Eski CEO Eric Larcheveque ise artık yönetim kurulu başkanı olarak şirket bünyesinde görev alacak.

Samsung’un son zamanlarda kripto paralara yönelik attığı adımlar, bu gelişmeyle beraber hız kazandı. Biliyoruz ki Galaxy S10’da kripto para cüzdanlarının saklanmasına ek olarak Blockchain teknolojisine dönük çeşitli özelliklere de yer verilmişti. Henüz daha yeni bir haber olmasına rağmen diğer bir rağbet gören konu daha var. Samsung’un Ethereum tabanlı bir Blockchain ağı üzerine çalıştığı ve bir “Samsung Coin” çıkarmayı düşündüğü söylendi.