Samsung’tan Kripto Para Atağı

Teknoloji devi Samsung kripto para ve Blockchain özellikleri bulunma telefonları piyasaya sürmekteydi. Ancak bu özelliklerin Galaxy S10’da bulunuyor olması kullanıcıları zorlamaktaydı. Teknoloji devi aldığı bir kadar ile Galaxy S10’un sonrasındaki tüm telefonlarına da Bitcoin ve Blockchain özelliği bulunduracağını açıkladı. Bu sayede Samsung kullanıcıları kripto para dünyası ile birebir etkileşim halinde olabilecek.

Samsung’un bu atılımı sonrası akıllara markanın düşük model telefonlarında da bu özelliğin olup olmayacağı geliyor. Samsung yapmış olduğu açıklamada düşük modeller de dahil olmak üzere, tüm modellerinde Bitcoin ve Blockchain özelliğinin bulunacağını ifade etti. Bu sayede daha çok ülkede bu piyasanın kullanılabileceğini vurguladı. Akıllara Samsung ile Bitcoin piyasası arasında olabilecek bir işbirliği geldi.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Blockchain özelliğini destekleyen modellerin sayısı artırılacak. Özellikle de bu modellerin Kanada, ABD ve Güney Kore dışında da kullanımı yaygınlaştırılacak. Şuan bu özellik yalnızca amiral gemisi adı altında piyasaya sürülen Samsung Galaxy S10 modelinde mevcut. Markanın kullanıcıları yapılacak bir sormamı açıklamayı merakla bekliyor.