9 Bin Dolar Barajı Aşıldı

Geçtiğimiz haftalarda coin sektörü hızlı yükselişlere imza attı. Ancak birkaç gündür durgunluk hakim. Hu durgunluk bazı yatırımcılar için bir düzeltme süreci. Tabi yatırımcılar en çok da Bitcoin’in bu düşüş karşısında 9 bin dolar seviyesini koruyup koruyamayacağını merak ediyor.  Kripto para devi ise bu seviye üzerinde kalma savaşı veriyor.

Her ne kadar direnç seviyelerinde seyretse de, Bitcoin son verilere göre yüzde 0.71 oranında bir düşüş seyretti. Coinmarketcap verilerine göre bu düşüş sonrasında Bitcoin9 bin 100 doların altında seyrediyor. Yatırımcıları endişelendiren bu düşüş sonrasında ünlü ekonomistler endişelenilmemesi gerektiğini savunuyor. Piyasada bu coine güven büyük olduğu için işlem hacimlerinde herhangi bir değişiklik henüz söz konusu değil.

Ne yazık ki 24 saat içinde değer kaybına uğrayan tek coinBitcoin değil. Litecoin, Bitcoincash ve Ethereum da değer kaybeden coinlerden. Özellikle de Ethereumgeçtiğimiz 24 saat içinde yüzde 1.13 oranında değer kaybetti ve 267 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı.