Binance Coin Tether’i Geçecek : İnanılmaz Yükseliş

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Binance, geçtiğimiz dönemler içerisinde kendi kripto para birimi Binance Coin’i çıkarmıştı. Çıkardığı zamandan beri sabit bir grafik çizen kripto para, son günlerde inanılmaz bir derecede yükselişe geçti.

Bir süredir devam eden bu artış, 2 gün içerisinde daha fazla arttı. Binance Coin’in piyasa değeri Tether’e oldukça yaklaştı denilebilir. BNB geride bıraktığımız 3 ay içerisinde tam %300 oranında artış yakalamayı başardı. Kripto para 11.3 dolardan işlem görürken %18’lik bir artış ile beraber anlık 13.4 dolardan alıcı buluyor. BNB’nin yükselişindeki sır perdesi de aralanmaya başladı. Yorumcular bu yükselişin nedenini de Binance’nin kurucu CEO’su Changpeng Zhaou’nun soru cevap oturumunda söylediği cümleler ile alakalıydı.

Binance’nin ICO Lounchpad üzerinde yeni bir sürüm çıkaracağını söylemesiyle beraber BNB her geçen gün daha da artmaya başladı. Kripto paranın işlem hacmi 1 milyar 890 milyon dolara kadar çıktı ve 7. Sırada yer alan Tether ile arasındaki farkı 50 milyon dolara kadar indirmeyi başardı.