XRP Hayranları 2024 ETF Lansmanını Kripto Piyasasının Değişken Yolu Olarak Görüyor!

WrathofKahneman, 2024’te yaklaşan bir ETF lansmanının kripto pazarında değişkenlik yaratacağını öngörüyor. XRP hayranı, yasal mücadelelerin devam ettiği sürece bir XRP ETF lansmanının düşünülemez olduğunu savunuyor. Bir analist ise, piyasanın ETF ile dayanak varlık arasındaki arbitrajı gözleyeceğini belirtiyor.

Ripple meraklısı WrathofKahneman, Yeni Yıl mesajında, 2024’te Bitcoin ETF lansmanının yol açacağı doğal volatilite hakkında öngörülerini paylaştı. Raporda olası bir XRP ETF lansmanı öne sürülürken, WrathofKahneman, uzun süren hukuki mücadele sona ermeden bir XRP ETF’sinin dahi düşünülemeyeceğini öne sürdü. Analistler, Bitcoin ETF lansmanının çeşitli kripto para birimleri üzerindeki etkisi konusunda iyimserliğini koruyor. Bitcoin’in 2025 sonuna kadar 130 bin dolara ulaşabileceği tahmin edilirken, Shiba Inu (SHIB) ve PEPE gibi altcoinlerin potansiyel bir boğa koşusuna hazırlandığı belirtiliyor.

Ancak, WrathofKahneman, yaklaşan ETF lansmanının kripto pazarında değişkenlik yaratacağını öne sürdü. ETF’nin ve dayanak varlığının aynı şirket tarafından tercih edilemeyeceği yorumunu yaparak şunları ifade etti: “2024’teki kripto ETF’leri volatilite anlamına geliyor. Bu sadece kurumsal fon akışı değil, aynı zamanda ETF ile dayanak varlık arasındaki arbitrajı da içeriyor. Ve pek çok ortak hem ETF’yi hem de kripto varlıkları aynı çatı altında bulundurmuyor, bu da arbitraj fırsatlarını daha da zorlaştırıyor.” WrathofKahneman’a göre, ETF’lerin piyasa değerinde önemli bir artış yaratabileceği beklentileri var ancak kripto piyasasının öngörülemeyen doğası, daha istikrarlı bir piyasa garantisi vermiyor. Onun varsayımına göre, ETF lansmanının ardından kripto balinaları veya büyük kripto sahipleri gibi daha güçlü hale gelebilecek aktörler bulunuyor.

En son raporlar, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) kripto politikalarını gözden geçirdiğini ve Spot ETF’lerle ilgili endişelerini dile getirdiğini gösterdi. Düzenleyici kurumların olumlu işaretleri, Yassin Mobarak ve Luo Boren gibi XRP hayranlarının dikkatini bir XRP ETF’sinin oluşturulmasına çekti.

Ayrıca, Grayscale Investments’ın Bitcoin ve Ether ile birlikte XRP fiyatlarının sponsorlu gösterimi, XRP ETF lansmanıyla ilgili spekülasyonları yeniden canlandırdı. Ancak WrathofKahneman, “Dava sonuçlanmadan XRP ETF’lerini hayal edemiyorum” diyerek beklentileri reddetti.

Why investors from Ripple (XRP) Solana (SOL) and Avalanche (AVAX) and  buying into the new Pushd (PUSHD) presale