Binance Jersey’e Türkler Hakim

Binance tarafından yeni bir platform olarak kurulmakta olan ve kripto paralarla para alınıp satılabilen yeni borsa Binance Jersey, çok yoğun talep görüyor. En yoğun talebi ise Türkiye’de yer alan kullanıcılarından gördüğünü görüyoruz.

Binance, sahip olduğu işlem hacmiyle beraber en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Binance, geçtiğimiz günlerde de Binance Jersey isminde yeni bir platform açtı. Bu borsa ağırlıklı olarak Avrupa piyasasını hedeflemektedir. Borsadan Sterlin ve Euro kullanılarak Bitcoin ile Ethereum alım satım işlemleri yapılabiliyor. İlerleyen dönemlerde ise farklı işlemler yapılabilmesi için eklemeler bekleniyor.

Borsanın faaliyete geçmesi sonrasında ise Binance platformunun kurucusu olan ve CEO Changpeng Zhao, bu noktada yüksek talep aldıkları ve kimlik doğrulama başvuruları evresinde yığılma olduğunu açıkladı. Bu taleple borsada kimliğini doğrulama işlemlerini yapan ilk 5000 kullanıcıya para çekme ve işlem ücretleri kapsamında kullanabilmeleri için 20 Euro vadediyor olmasının da etkisinin çok büyük olduğunu görüyoruz.

Borsaya en fazla ilgiyi ise Türkiye’de kripto para yatırımı yapan kişiler ve kullanıcılardan gelmektedir. Alexa üzerinden derlenen bilgilere göre Binance Jersey’i ziyaret eden kişilerin büyük bir bölümü Türkiye’den gidiyor. Türk kullanıcılar sitenin günlük trafiğinin %12.4’ünü oluşturmaktadır. Türkiye sonrasında ise en fazla ziyaretçiler Amerika’dan gidiyor. Almanya %5.3 ile üçünce sırada yer alıyor. Brezilya ise %3.4 ile dördüncü sırada yer almaktadır. Beşinci sırayı ise Hindistan alıyor.