Sam Bankman Fried Tüm Suçlamalardan Suçlu Bulundu 110 Yıla Kadar Hapisle Karşı Karşıya!


Jüri, FTX dolandırıcılık davasındaki tüm suçlamalardan Sam Bankman-Fried’ı mahkum etti. Başarısız olan kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Perşembe günü dolandırıcılık davasında tüm suçlamalardan suçlu bulundu. 12 kişilik bir federal jüri, Bankman-Fried’ı FTX’in geçen yılki çarpıcı çöküşüyle ilgili yedi suçtan suçlu buldu. Karar, Manhattan federal mahkemesinde bir ay süren duruşmanın ardından geldi. Savcılar, 30 yaşındaki eski milyarderi, hedge fonu Alameda Research’teki zararları kapatmak için FTX müşteri fonlarından milyarlarca dolar çalan yalancı bir dolandırıcı olarak tasvir etti.

Bankman-Fried elektronik dolandırıcılık, menkul kıymet dolandırıcılığı, komplo ve kara para aklama suçlarından suçlu bulundu. Mart 2024’te görülmesi planlanan cezada 110 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya bulunuyor.

Jüri, tüm konularda oybirliğiyle karara varmadan önce sadece iki gün boyunca müzakere etti. Bankman-Fried dümdüz ileriye baktı ve karar okunurken hiçbir tepki göstermedi.

Hızlı mahkumiyet, çoğu zaman uzun jüri müzakerelerini gerektiren karmaşık beyaz yakalı suç davalarının çoğuyla tezat oluşturuyor. Savcılar, Bankman-Fried’ın yatırımcılara FTX’in mali durumu hakkında yalan söylediğini ve müşteri fonlarını Alameda Research aracılığıyla yetkisiz, riskli bahisler yapmak için kullandığını gösteren çok sayıda mesaj sundu.

5 highlights from Sam Bankman-Fried's cross-examination | The Hill