Bitcoin 3365 Doların Altına Geriledi, Binance Coin bana mısın demiyor!

Kripto para piyasası için her ne kadar 2018 yılı kabus gibi geçerken, 2019 yılında yeşil bir ışık yaktığını görüyoruz. Bununla beraber diğer kripto paraların da fiyatlarında eş zamanlı olarak değişimler yaşanıyor. Lider kripto para birimi bitcoin Şubat ayının sonlarına doğru yavaş yavaş ilerlerken dalgalı bir görüntü çizmeye devam ediyor ve 3365 doların altına kadar geriledi.

Basın saatine göre 3362 dolar civarından alıcı bulmakta olan Bitcoin toplam piyasa hacmine bakıldığı zaman da bir hayli geriledi. Daha önce hiç bu rakamlara inmemişken 60 milyar dolar seviyesine geriledi ve %1.53 azalma gösterdi. Toplam piyasa hacmine bakıldığı zaman ikinci sırada yer almakta olan XRP %2.44 oranında bir düşüş gösterirken 12 milyar dolarlık işlem hacmiyle piyasa hacminin çok az bir üzerinde duruyor ve aslında kripto para piyasasında kızıl bir renk hakim.

En büyük 10 kripto para listesine bakıldığı zaman aynı durumun olduğunu da görüyoruz. Ethereum %3.86, EOS %2.97, Bitcoin Cash %4.64, Litecoin %4.36, Stellar %4.61’lik bir düşme göstererek, bayağı bir geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin defalarca 3500 doların üzerine çıkmayı başarmış, test etmiş fakat bir türlü o fiyatların üzerine çıkamamıştı. Piyasada aktif olarak devam eden satış baskısı BTC’nin 3365 dolara gerilemesiyle daha da artış gösteriyor. Neredeyse top 100 içerisindeki tüm kripto paralar düşüyor. Tek yükselme gösteren ise Binance Coin oldu diyebiliriz.