İspanyol Bankası Bitcoin ve Ethereum Ticaretine Başlıyor!


İspanya’nın dev bankası Banco Santander’in bir kolunu oluşturan Santander Private Banking International, İsviçre’deki belirli müşterilerine kripto para ticareti ve yatırım hizmetleri sunma yolunda adımlar atmaya hazırlanıyor.

Kripto para birimleri, özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıklara olan ilgi gün geçtikçe artarken, bankalar da bu gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

Coindesk’e göre, İspanya’nın önde gelen bankası Banco Santander’in bir parçası olan Santander Private Banking International, İsviçre’deki belirli müşterilerine kripto para birimleriyle işlem yapabilme ve yatırım yapabilme fırsatı sunmayı planlıyor. Banka yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ilk aşamada müşterilerin alım satım yapabilecekleri kripto para birimlerinin Bitcoin ve Ethereum (ETH) olduğu belirtildi.

Ayrıca, bankanın gelecek aylarda, Santander’in belirlediği kriterlere uygun diğer kripto para birimlerini de müşterilere sunacağı ifade edildi. Banka yetkilileri, “İsviçre’nin dijital varlıklara yönelik düzenlemeleri, müşterilerimize netlik ve kapsamlı bir düzenleme ortamı sunmak bakımından dünyadaki ilk ve en gelişmiş düzenlemelerden biridir” dedi.

“Dijital varlık olarak kripto para birimlerini elinde bulundurmak, genişledikçe, müşterilerimizin varlıklarını güvende tutmak adına mevcut finansal kurumlara güvenmeyi seçmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İspanya Merkez Bankası, El Salvador'u Bitcoin Konusunda Eleştirdi -