Elon Musk: Bitcoin Destekli Başkanın Arjantin’i Refaha Taşıyacağına İnanıyor!


Elon Musk, Tesla’nın CEO’su, Arjantin’de seçilen Bitcoin yanlısı başkan Javier Milei’nin zaferini, bu Latin Amerika ülkesinin büyük enflasyon ve para birimi sorunlarıyla mücadele ettiği bir dönemin başlangıcı olarak övdü.

Musk, Milei’nin %55’ten fazla oy alarak ikinci tur başkanlık seçimlerini kazanmasının ardından, End Wokeness adlı profilin bir gönderisine yorum yaparak “Arjantin için refah önemli” dediğini belirtti. Musk’ın 20 Kasım’da yaptığı açıklamada, Arjantin’in yeni başkanının, merkezi olmayan finans (DeFi) varlıklarına olumlu yaklaştığı ve bunların özel sektöre dönüşünü teşvik ettiği belirtildi, ancak henüz spesifik bir açıklama yapılmadı.

Milei’nin Bitcoin’i desteklemesi ve merkez bankalarına karşı olumsuz görüşleri, onun Arjantin Merkez Bankası’nın görevden alınmasını ve ekonominin dolarizasyonunu desteklemesine yol açtı. Ayrıca, SpaceX’in kurucusu Musk’ın kripto para birimlerine olan ilgisi ve bunların geleneksel para birimlerine tercih edilmesi, kripto sektöründeki coşkusunu ve dijitalleştirme fikrini desteklemesiyle biliniyor. Musk, geleneksel para birimlerinin GPU’lar aracılığıyla dijitalleştirilebileceği fikrini de savunuyor.

Milei’nin zaferiyle Bitcoin’in değeri kısa süreliğine 37.500 doların üzerine çıktı ve şu anda 24 saatlik bir süreçte %2,61 artarak 37.408 dolardan işlem görüyor. Bitcoin son yedi günde %25,52, son bir ayda ise %25,52 oranında değer kazandı.

Elon Musk'ın çok konuşulan selfie'si! Putin yanlısı gazeteci ile yan yana -  TGRT Haber