Ölü Coin Sayısı 1000’e Ulaştı !

Coin borsasının önde gelen isimlerinin yaptıkları araştırmaya göre, Bitcoin geçtiğimiz yıl içerisinde tam 90 kez düşüş yaşadı. Geçtiğimiz yılın başlarında 20 bin dolar seviyesini kadar gören yatırım aracı, günümüzde ise 3 bin 600 dolar seviyesinde işlem görüyor. 99bitcoins şirketinin araştırmalarına göre, Bitcoin bu yıl 100’den fazla değişim gördü ve yılın en çok dalgalanma gösteren yatırım aracı konumuna ulaştı. Kayda değer düşüşlerin sebebi, talep arz seviyesine göre belirlenirken, yatırımcıların bir kısmı bu durumdan memnunken, büyük bir çoğunluğu kripto para sektöründen geri çekildi.

Altcoinler Ne Durumda?

Piyasa şirketinin araştırma detaylarına bakılacak olursa, düşüşleri yaşayan yalnızca bitcoin olmadı. Altcoinler de piyasa dalgalanmalarından nasibini aldı ve kayda değer değişimler yaşandı. Öyle ki bazı coinler düşüş yaşarken, adını sıklıkla duyduğumuz birçok coin piyasadan uzaklaştı. Çeşitli hack saldırıları, dolandırıcılıklar ve birçok vakalar yüzünden ortadan kaybolan koinlerin kaydedildiği, Dead Coins adlı sistem, bu konu hakkında bizlere ilginç kayılar sunuyor.

Şirketin sunduğu rapora göre bazı vakalar yüzünden ortadan kaybolan koinlerin sayısı neredeyse 1000’e kadar ulaşım sağladı. Dead Coins’de kayıtlı olarak tutulan ve ölü koin olarak adlandırılan yatırım araçları, 934 rakamında. Piyasadaki hareketlilik devam ederken, ölü coinlerin sayısı günden güne artış gösteriyor. 2019 yılında ne gibi şeyler olacağı yönünde herhangi bir tahmin yokken, Ölü coinlerin sayısının günden güne artacağı yönünde tahminler bulunmakta.

Coin dünyasından tanıdığımız isim olan Jimmy Song, koinler ve bitcoin arasında temel farkı yatırımcılara aktardı. Song Bitcoin’i diğer koin araçlarından ayıran en büyük özelliği ise, merkezsizlik olduğunun vurgusunu yaptı. 2019 yılının ilk gününde koin dünyasından haberler gelmeye devam edecek. Fakat ne gibi gelişmeler olacağını hep birlikte göreceğiz.