Bitcoin Balinalarında Son İki Ayda Dev Birikim

Alınan son bilgilere göre her fiyat düşüşü Bitcoin balinalarının daha fazla Bitcoin biriktirmeye gittiğini gösteriyor. Bitcoin işlem hacminin 800 milyar dolardan 100 milyar dolara kadar gerilemesine yol açan ayı piyasasının birçok kripto para balinalarının daha kripto para biriktirmeye ittiği görülüyor. Bitcoin.com verilerine göre en zengin 100 listeye bakıldığı zaman 2017 yılından bu yana her düşüşte, bu cüzdanların tekrar alım yaptığı gözleniyor.

Geçtiğimiz 24 Şubat tarihinden bu yana kadar özellikle Bitcoin ve Bitcoin Cash alındığının da bilgisi veriliyor. Binance, Bittrex, Bitstamp, Bitfinex ve Huobi’de olan en büyük 5 cüzdan biliniyor fakat diğer büyük cüzdanların bilgisi henüz alınmadı. Araştırmaların detaylarına göre en zengin 100 cüzdan adresleri 10.000 ile 1.000.000 Bitcoin arasında değişen miktarlarda kripto para bulunduruyor.

Bitcoin kripto parada olduğu gibi en zengin 100 Bitcoin Cash cüzdanında da fiyatlar düşüşe geçtikçe Bitcoin Cash miktarı da eş zamanlı olarak artış göstermeye devam ediyor. İlk 100 BCH cüzdanındaki Bitcoin Cash’ler 100 cüzdan üzerinde fiyatların düşüş göstermesiyle adet sayısı artış gösterdi.